elektro gadget

W jaki sposób się rozwijała przez minione lata technologia zapisywania informacji na płytkach, jakiego rodzaju możliwości może zaoferować blu ray.

Jednym z największych przełomów w dziedzinie zapisywania danych stało się zaprojektowanie płyty CD. Okazało się wtedy, że świat otrzymał nośnik wygodny w użytkowaniu, bezpieczny a równocześnie dużo bardziej pojemny w stosunku do tradycyjnych dyskietek.

Początkowo standardowe płyty CD pozwalały na zapisanie około 700 MB danych, co wtedy w zupełności starczało. Jednak technologiczny postęp bez przerwy szedł do przodu, więc i metoda zapisywania na płytkach rozwijała się cały czas. W pewnej chwili pojawiły się płyty lg dvd, ciekawe lg cinema 3d które pozwalały na jednorazowy zapis prawie dziesięć razy więcej danych od standardowego CD. Lecz nie był to koniec nowinek, ponieważ aktualnie na lg blu ray zmieści się aż 25 GB danych, a w przypadku płytek dwustronnych będzie to aż 50 GB.
lg cinema 3d

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Jak można się domyślić, z możliwości zapisywania tak dużej ilości danych będą korzystać nie tylko posiadacze sprzętu komputerowego, lecz również filmowy przemysł.

Widzisz u siebie niedosyt? Potrzebujesz więcej treści na zbliżony temat? Dla nas to fantastyczna nowina. Więc klikaj w poniższy link i gotowe.

Już DVD pozwalało na zapisanie filmów w bardzo dobrej jakości, zaś niedawno wymyślony standard, to znaczy blu ray będzie dawał rewelacyjną jakość. I do tego właśnie między innymi jest stosowany, ponieważ lg cinema 3d obecne jest w coraz większej liczbie domów i mieszkań. Podstawą takiego kina domowego jest dobry odtwarzaczach, na przykład niezwykle popularny jest model lg bd550 – Ceneo.

Oprócz tego konieczny będzie markowy telewizor oraz zestaw głośników.

Jeśli chcesz poznać uzupełniające materiały na omawiany tutaj temat, to zobacz to ważne źródło – ono także jest warte uwagi.

Jeśli się wybierze dobre, markowe urządzenia, to rzeczywiście można się będzie zacząć czuć jak w prawdziwym kinie.

gry komputerowe – zobacz