elektro gadget

Urządzasz kuchnię? Pomyśl nad możliwymi metodami zabudowy piekarnik

Jeśli jak większość rodzin najwięcej czasu przebywasz w kuchni, musisz pomyśleć nad jej odpowiednią aranżacja, by pichcić z chęcią. Jednym z najważniejszych pytań jest sposób zainstalowania piekarnika, jaki jest powszechnie użytkowanym sprzętem podczas przyrządzania dań. Bez znaczenia od tego, jakiej marki piekarnik wybierzesz, np. piekarnik Beko, masz do wyboru dwa podstawowe sposoby jego zabudowy.

kuchnia

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsza metoda to piekarnik do zabudowy zamontowany pod blatem – zobacz tu. Jest to często wybierane rozwiązanie, nade wszystko w małych kuchniach, gdy nie mamy zbyt wiele możliwości na ustawienie mebli. Nad piekarnikiem przeważnie umieszczana jest płyta do gotowania, np. płyta gazowa, co wspólnie z piekarnikiem stwarza miejsce do gotowania i do pieczenia. Jeśli mamy większą powierzchnię do wykorzystania, dobrze jest zdecydować się na bardziej nowatorskie rozwiązania i usytuować piekarnik na wysokości oczu. Warto jest umieścić go przy innych urządzeniach, w tym mikrofali, dzięki temu tego typu sprzęty będziemy mieć w jednym miejscu, w drugiej części kuchni natomiast można urządzić miejsce do sporządzania potraw. W tym przypadku najlepszy jest układ wyspowy. Na wyspie można też przegryźć szybki lunch lub dać pociechom kolację, w trakcie gdy my będziemy gotować obiad na następny dzień. Na jakiej wysokości zamontować kamera na wifi piekarnik? Zależy to w głównej mierze od osobistych upodobań, lecz szczególnie dobrze sprawdza się wysokość kilka cm poniżej łokci, aby można było bez problemu wkładać oraz wyjmować potrawy. Z wiekiem coraz ciężej jest nam się schylać, a i wsadzanie blach do za wysoko ulokowanego piekarnika może sprawiać spore trudności. Ostatnimi czasy popularne jest montowanie piekarników w zabudowie szafkowej, co umożliwia znakomicie wykorzystać przestrzeń i mieć po ręką przeróżne naczynia potrzebne do pieczenia, np. brytfanki.

kuchnia i jadalnia

Autor: RikkisRefuge Other
Źródło: http://www.flickr.com
Rozmyślając o kuchni powinieneś kupić także pochłaniacz kuchenny, pozbywający się zapachu i wilgoci, których nie da się uniknąć podczas gotowania – kliknij tu. Ciężko byłoby się bez niego obyć, a dzięki bogatej ofercie i różnym rodzajom okapów każdy klient znajdzie taki, jaki będzie odpowiadać aranżacji jego kuchni. Jeżeli np. masz kuchnię otwartą na salon, wybierz okap szczelinowy, który nie brudzi się tak jak zwykły okap, zatem wygląda atrakcyjnie.
gry komputerowe – zobacz