elektro gadget

Wyszukiwanie domen, o czym właściwie potrzeba wiedzieć?

Sporo osób mniema, że strona internetowa jest trampoliną do rozwoju e-działalności i w momencie jej powstania przynosi zyski. Cóż, nie zawsze. Założenie strony www to nie zbitek przypadkowych liter, lecz przemyślane działania.

strona www - portfolio

Autor: Flavia Ramalho
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze: na skuteczną promocję firmy w sieci duży wpływ ma odpowiedni dobór nazwy domeny. Wybierzmy prosty adres i maksymalnie go skróćmy. Zadanie to nie należy do najłatwiejszych, dlatego, że na rynku domenowym większość interesujących nazw jest już zwyczajnie zajęta. Z tego powodu warto odwiedzić wyszukiwarki domen, dzięki którym wyszukiwanie domen stało się prostsze.

projekt strony internetowej

Autor: evan courtney
Źródło: http://www.flickr.com

Własna domena powinna kojarzyć się z asortymentem firmy, z tej przyczyny gdy krótki adres będzie już zajęty musimy przetestować nazwy dwuczłonowe. Nie zapominajmy, że nazywa domeny ma wzbudzać zaufanie i tworzyć pozytywny element kreacji wizerunku firmy. Gdy działamy na rynku polskim, dobrym wyborem będzie końcówka „pl”. Zrezygnujmy z wykorzystywania w nazwie cyfr lub zapisywania w swoim sąsiedztwie podobnych w zapisie liter np. „i”.

Jeśli mamy zamiar rozpocząć przygodę z blogowaniem, unikalny adres z imieniem i nazwiskiem będzie dobrym posunięciem. Blog posiadający własną domenę traktowany jest jako bardziej fachowy od blogów tworzonych w darmowych serwisach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, doczytaj więcej (http://www.omegastore.pl/52-glosniki-z-bluetooth) treści zawarte na następnej witrynie – tam przygotowaliśmy na Ciebie specjalne wpisy.

Dodatkowo mamy szansę budowania swojej marki pod daną nazwą.

Jeżeli mimo podanych rad mamy obawy czy poradzimy sobie z tym tematem tudzież nie dysponujemy potrzebną ilością czasu, możemy skorzystać z pomocy profesjonalistów. Niektóre firmy gwarantują kompleksowe pakiety – domenę, hosting oraz kreatory zarówno samej strony internetowej, jak i np. sklepu w sieci. Nierzadko dostawcy usług oferują nam również tak zwane narzędzia SEO, dzięki czemu klienci w łatwy sposób znajdą nasz biznes w internecie.

Zróbmy test czy adres strony www, którą nam zaproponowano jest łatwa do zapamiętania. Dobrym sprawdzianem na zapamiętanie adresu jest próba podania nazwy przez telefon, albo przestawienie adresu znajomym. Jeśli bez problemu zapamiętają adres, oznacza to, że wybraliśmy dobrą nazwę.
gry komputerowe – zobacz