elektro gadget

Współczesne gadżety dla wszystkich

Istnieje mnóstwo osób, którzy interesują się technologicznymi nowinkami, oraz lubią dzisiejsze gadżety. To właśnie one, dostosowane do indywidualnych zamiłowań ułatwiają i umilają nam życie na co dzień.
Jednym z owych gadżetów jest kamera na kask. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które kochają sporty wyczynowe. W sklepach są kamery sporządzone specjalnie z myślą o narciarzach, rowerzystach i amatorach sportów, w tym również ekstremalnych. Mają one wstrząsoodporne i wodoszczelne obudowy, obiektywy monitorujące szeroki kadr, ciąg uchwytów i olbrzymie włączniki nagrywania, jakie bez trudu można obsługiwać w rękawiczkach. Kupując kamerkę do zamocowania na kasku, powinno się wcześniej mieć pojęcie jaką pragniemy rozdzielczość.

Dron DJI Inspire 1

Autor: DFShutterbug
Źródło: http://www.flickr.com

Interesującym, nowoczesnym produktem dla ludzi interesujących się nowinkami technologicznymi może być się dron. Dron DJI Phantom 4 to pierwszy dron dla zwykłego klienta wyekwipowany w techniki dotychczas niedostępne na rynku zwykłych dronów. Nowa generacja dronów nazywana jest przez samo DJI jako inteligentne szybujące kamery.

Ciekawisz się tym działem? Przeczytaj więc dalej (it-solve.pl/software-house-warszawa/) o tym wątku w następnym artykule, który dla Ciebie stworzyliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Najistotniejszą nowością w owych sprzętach jest mijanie przeszkód. Funkcja ta jest aktywna cały czas. Sprawne wymijanie przeszkód realne jest dzięki wszystkim czterem kamerkom, w które wyekwipowany jest Phantom 4.


Dwie kamery frontowe przygotowują wolumetryczną mapę okolicy i pozwalają zauważać przeszkody z dużej odległości. Gdy dron odkryje przeszkodę, jest w stanie usiłować ją ominąć, a gdy uzna, że to nierealne, zatrzyma się w powietrzu. Dron Phantom 4T latać jest w stanie maksymalnie 28 minut w zasięgu do 5 km. Prędkość optymalna Phantom 4 to 72 km/h. Dron zaopatrzony jest także w zintegrowany gimbal i kamerę, jaka nagrywa filmiki w najlepszej rozdzielczości. Kamera ma możliwość także nagrywać w spowolnionym tempie.

Dron proponuje bardzo unikalną strukturę i zachowanie podczas startu i lądowania. Ma skrzydła z włókna węglowego, które jest możliwość złożyć w ciągu lotu, żeby nie wnikały w kadr, dzięki czemu będzie wolno wyeksploatować cały zakres obrotu kamery. Phantom 4 stanowi rozwinięcie minionych generacji i cechuje się nowymi inteligentnymi układami.

gry komputerowe – zobacz