elektro gadget

Obóz w lesie – jaki nóż zakupić, by poczuć się przygotowanym?

Prawdziwy, samodzielny obóz leśny to bez wątpienia szczyt marzeń każdego z mężczyzn i nie tylko. Jesteśmy wtedy całkowicie zdani na swoje siły, otoczeni surową przyrodą i w sporym oddaleniu od nowoczesnej cywilizacji. W tej sytuacji kluczowe jest to, aby wcześniej właściwie przygotować się do wyprawy. Najistotniejszą sprawą staje tutaj nóż, który posłuży nam zarówno do zapewnienia sobie bezpieczeństwa, jak również do bardziej przyziemnych czynności. Jaki nóż opłaca się jest nabyć?

Zakup noża na przeróżne okoliczności

drzewa, las

Autor: Jose Gonzalez
Źródło: http://www.flickr.com

Najchętniej wybieranym przez miłośników survivalu nożem jest bez wątpienia nóż Bear Grylls. Artykuł ten charakteryzuje się niezwykłą trwałością i niezawodnością, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w różnych warunkach, nawet tych najbardziej ekstremalnych- użyteczny link. Przy pomocy tego rodzaju noża z łatwością potniemy drewno, wykopiemy dziurę w glebie i wykonamy wiele różnych czynności, które umożliwią nam przeżycie| funkcjonowanie w czasie pobytu samemu w lesie.

Jeżeli omawiana kwestia Cię interesuje, to możesz uzyskać podobne dane na przedstawiane zagadnienie. Po to odwiedź proponowany link (http://www.edukacjaaktywna.pl/przedszkole-stoklosy/).

Uwzględniając liczbę czynności, do których będziemy wykorzystywać nóż, nie opłaca się na nim oszczędzać. Choć legendarny nóż Bear Grylls nie zalicza się do tanich w branży, warto w niego zainwestować, by zwiększyć własne poczucie pewności siebie i uzyskać narzędzie, które bez wątpienia posłuży nam na lata.

Jak przechowywać nóż w czasie obozu, by nie przestraszyć spotkanych ludzi?

Wbrew powszechnym przekonaniom, lasy wcale nie są zupełnie opuszczone i dosyć często można tam spotkać ludzi – zbierających jagody, na spacerach lub troszczących się o czystość terenu leśnego. Należy w tym wypadku unikać miejsc, w których nasz nóż wygląda na zbytnio zaakcentowany, aby ich po prostu nie wystraszyć. W tej sytuacji świetnie nadają się np. kabury Glock, które co prawda w oryginale służą do przechowywania broni palnej, jednak możemy je wykorzystać też do przenoszenia noża. Poza tym są one dość pojemne i możemy w nich schować również inne drobiazgi, które nie chcemy zgubić w lesie- kabury na glocka. Kabury Glock są produkowane z niezwykle trwałych materiałów – dzięki temu zniosą przeróżne warunki pogodowe i mogą nam służyć przez długi okres czasu, zachowując przy tym swój elegancki wygląd.
gry komputerowe – zobacz