elektro gadget

Krótki opis wydajnych kart graficznych wykorzystywanych do profesjonalnych zastosowań.

Komputery wykorzystywane w biznesowych rozwiązaniach bardzo często mają zupełnie odmienną konfigurację od biurowych albo domowych sprzętów. Często będą pozwalać na obsługę nietypowych urządzeń, raczej niewykorzystywanych przez zwykłych użytkowników.

O ile wejścia USB albo expresscard stanowią pewien standard i nawet komputery domowe (thessla green) będą je posiadać, to już karta do podpinania sygnałów z kamer przemysłowych montowana będzie tylko w urządzeniach obsługujących tego typu system monitoringu – zobacz tu. Przy komputerach dedykowanych do projektowania CAD czy zaawansowanej obróbki grafiki bardzo ważną rolę będą z kolei odgrywać karty grafiki. I to zaprojektowane specjalnie do takich właśnie rozwiązań, z odpowiednią wydajnością oraz architekturą wewnętrzną.
rozmowa przez sieć

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle ceniona wśród profesjonalistów jest rodzina kart firepro. Już najprostszy model, czyli firepro v4900 ma na tyle mocne parametry, że bez żadnego problemu da sobie radę z zaawansowanymi zadaniami, a dzięki opcji przyłączenia kilku monitorów znajdzie też zastosowanie w systemach monitorujących. Jeszcze lepsze parametry będzie miał następny przedstawiciel tej grupy, to znaczy firepro w5000, zastosowana w nim specyfikacja będzie pozwalać na jeszcze wydajniejszą pracę z grafiką.

Uzupełnieniem modeli z tej grupy będzie firepro w5100, wszystkie opisywane powyżej karty stanowią nową generację urządzeń do profesjonalnych zastosowań – tej stronie bez problemu zdobędziesz podpowiedź. Dzięki dużej rozpiętości kart firma AMD daje propozycję zarówno dla mniej rozbudowanych roboczych stacji, jak też znacznie wydajniejszych konfiguracji.
gry komputerowe – zobacz