elektro gadget

W jaki sposób ochronić dorobek własnej firmy?

Każdego dnia firmy tracą znaczące pieniądze w wyniku wszelkiego rodzaju przestępstw, naturalnie mowa w tym momencie o złodziejstwie. Wiadoma kwestia: niby złodziejstwo to wbrew pozorom nie jest wielki kłopot Polski, w rankingach nie jesteśmy na bardzo wysokich pozycjach jeśli wchodzą w rachubę takie przestępstwa, ale można w sumie powiedzieć, że w przeważającej większości niechroniona firma jest piekielnie narażona na poważne straty!

kamera cctv
Zwłaszcza sklepy są mocno narażone na takie zjawiska. Należy zatem się zabezpieczyć przed złodziejstwem. No dobrze, lecz niby jak? No cóż, okazja czyni przestępcę! Większość osób cechuje się ogromną uczciwością, ale czy w istocie taka firma, w której to nie ma monitoringu nie będzie działać na nieuczciwych jak płachta na byka? A więc trzeba zamontować kamery przemysłowe, ponieważ jeżeli jakiś potencjalny złodziej ujrzy kamerę, będzie obawiał się zaryzykować. A nawet jeżeli w istocie dojdzie do przestępstwa, mamy zawsze nagranie, które moglibyśmy przekazać funkcjonariuszom policji, wielce realne, że złapią owego przestępcę.

Jednak już zamieszczanie takich nagrań w Internecie, przykładowo w serwisie Youtube, legalne według prawa nie jest. Oczywiście rabuś pewnie nie odda sprawy do sądu, lecz jakby nie patrzeć łamanie przepisów prawnych odpowiednie to nie jest. Gdy ogląda się niektóre nagrania na Youtube, bardzo wyraźnie widać, że często przedsiębiorcy co prawda inwestują pieniądze w monitoring, ale co z tego jeżeli twarze są niemal nie do zobaczenia? Niech kamera miniaturowe kamery szpiegowskie nie będzie tylko swoistym straszakiem, pewnie warto dopłacić nieco więcej za kamery do monitoringu, lecz przynajmniej mieć później porządne dowody, które teoretycznie można nawet przekazać sądowi. Najodpowiedniejsze kamery to takie, które najzwyczajniej w świecie pozwalają automatycznie wszystko obejrzeć na własnym komputerze. No i dzięki właśnie tego typu technologiom można sensowniej doglądać własny biznes. Posiadamy firmę w Krakowie bądź Lublinie, lecz obecnie przebywamy w Finlandii czy na Dominikanie? Cóż, wszędzie jest swobodny dostęp do Sieci, a więc będziemy mieli okazję monitorować swoją firmę na okrągło, z każdego zakątka na świecie.

gry komputerowe – zobacz