elektro gadget

ASG, czyli nowa moda na spędzanie czasu poza domem

Zarówno młodzi chłopcy, jak i dojrzali panowie praktycznie od najdawniejszych czasów zainteresowani byli tematyką militarną, a szczególnie bronią. Mali chłopcy lubią na przykład zabawę w wojsko, używając wówczas sztucznych pistoletów lub wręcz patyków służących jako pistolety. Dojrzali panowie zazwyczaj posiadają własne pieniądze, które mogą być przeznaczone na ciekawe wykorzystywanie wolnych chwil.

air soft gun

Autor: Mad House Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiś czas temu bardzo dużą popularność zyskał paintball – gra polegająca na strzelaniu do siebie ze specjalnej broni na kulki z farbą w środku. Gry tego rodzaju zwykle miały miejsce w lesie przewodzie zobacz (link do strony) w okolicy zrujnowanych, opuszczonych budynków. Jednak strzelanie z takich kulek często wiąże się z dużym bólem u trafionego przeciwnika, a sprzęt do tego jest raczej kosztowny. Pewien czas temu powstała alternatywa dla takiej rozrywki, będąca do tego gratką dla wszelkich fanów militariów.

Jeśli zaintrygował Cię opisywany artykuł, kliknij też na taki odnośnik, ponieważ jest w tym miejscu podobny świeży materiał – on również jest wart uwagi.

Chodzi mianowicie o air soft gun, czyli odpowiedniki prawdziwej broni, stosowane do rozrywki.


Broń stosowana w ASG

Wspomniane repliki broni to przede wszystkim pistolety, ale także karabiny i inne. W ostatnim czasie udało się nawet stworzyć tagi granat. Broń tego rodzaju ma w pierwszej kolejności zapewniać bezpieczeństwo uczestnikom rozgrywki i nie wywoływać groźnych obrażeń. W celu ochrony biorący udział w rozgrywce zaopatrzeni są w specjalne okulary lub maski zasłaniające twarz. Pistolety ASG zazwyczaj wyposażone są w mechanizm na sprężone powietrze, wprawiający w ruch kulę. Nabojami są z kolei kulki z plastiku o średnicy

militaria

Autor: 狐☯忠 ❂ Fidelis
Źródło: http://www.flickr.com

paru centymetrów, w przeciwieństwie do naboi paintballowych puste w środku.

Właściwe okolice i nastrój

W rozgrywkach z użyciem replik broni chodzi w pierwszej kolejności o odtworzenie odpowiedniego klimatu. Zwykle więc biorący udział odtwarzają wydarzenia z czasów wojen, z dużą dbałością o szczegóły. Do tego rodzaju szczegółów zaliczać się będą chociażby elementy ubioru pojedynczych uczestników. Broń także bywa wykonana z większą lub mniejszą dokładnością. Rzecz jasna repliki bardziej podobne do prawdziwej broni są dużo bardziej kosztowne od innych. Wielu miłośników takiej zabawy jednak jest w stanie przeznaczyć na to nawet bardzo duże sumy. W ten sposób podczas rozgrywki można się poczuć jak na prawdziwej wojnie.
gry komputerowe – zobacz