elektro gadget

ASG, czyli nowa moda na spędzanie czasu poza domem

Zarówno młodzi chłopcy, jak i dojrzali panowie praktycznie od najdawniejszych czasów zainteresowani byli tematyką militarną, a szczególnie bronią. Mali chłopcy lubią na przykład zabawę w wojsko, używając wówczas sztucznych pistoletów lub wręcz patyków służących jako pistolety. Dojrzali panowie zazwyczaj posiadają własne pieniądze, które mogą być przeznaczone na ciekawe wykorzystywanie wolnych chwil.

air soft gun
Autor: Mad House Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiś czas temu bardzo dużą popularność zyskał paintball – gra polegająca na strzelaniu do siebie ze specjalnej broni na kulki z farbą w środku. Gry tego rodzaju zwykle miały miejsce w lesie przewodzie zobacz (link do strony) w okolicy zrujnowanych, opuszczonych budynków. Jednak strzelanie z takich kulek często wiąże się z dużym bólem u trafionego przeciwnika, a sprzęt do tego jest raczej kosztowny. Pewien czas temu powstała alternatywa dla takiej rozrywki, będąca do tego gratką dla wszelkich fanów militariów. Chodzi mianowicie o air soft gun, czyli odpowiedniki prawdziwej broni, stosowane do rozrywki.


Broń stosowana w ASG

Wspomniane repliki broni to przede wszystkim pistolety, ale także karabiny i inne. W ostatnim czasie udało się nawet stworzyć tagi granat. Broń tego rodzaju ma w pierwszej kolejności zapewniać bezpieczeństwo uczestnikom rozgrywki i nie wywoływać groźnych obrażeń. W celu ochrony biorący udział w rozgrywce zaopatrzeni są w specjalne okulary lub maski zasłaniające twarz. Pistolety ASG zazwyczaj wyposażone są w mechanizm na sprężone powietrze, wprawiający w ruch kulę. Nabojami są z kolei kulki z plastiku o średnicy
militaria
Autor: 狐☯忠 ❂ Fidelis
Źródło: http://www.flickr.com

paru centymetrów, w przeciwieństwie do naboi paintballowych puste w środku.

Właściwe okolice i nastrój

W rozgrywkach z użyciem replik broni chodzi w pierwszej kolejności o odtworzenie odpowiedniego klimatu. Zwykle więc biorący udział odtwarzają wydarzenia z czasów wojen, z dużą dbałością o szczegóły. Do tego rodzaju szczegółów zaliczać się będą chociażby elementy ubioru pojedynczych uczestników. Broń także bywa wykonana z większą lub mniejszą dokładnością. Rzecz jasna repliki bardziej podobne do prawdziwej broni są dużo bardziej kosztowne od innych. Wielu miłośników takiej zabawy jednak jest w stanie przeznaczyć na to nawet bardzo duże sumy. W ten sposób podczas rozgrywki można się poczuć jak na prawdziwej wojnie.
gry komputerowe – zobacz