elektro gadget

Muzyka łagodzi obyczaje

Zwykło się mówić, że muzyka łączy ludzi. Tylko z jakiego powodu spora część młodych osób w momencie pogłośnienia, najnowszej płyty uwielbianej grupy Sabaton słyszy zza ściany: “możesz to ściszyć”? To prawda, ile rodzajów muzyki tyle gustów. Niektórym z nas z trudem jest zrozumieć, iż istnieją osoby, które są w stanie wyruszyć z domu nad ranem tak, aby dotrzeć na porę na wieczorny występ zespołu. A jak jeszcze słyszą o koncercie za granicą? To nielogiczne.

słuchanie muzyki

Autor: Jason Corey
Źródło: http://www.flickr.com
Spokojna głowa – Sabaton zagra koncert w Polsce już na początku roku, gdyż ich miłość do polskich fanów jest ogromna i odwzajemniona. Zapowiada się kolejny muzyczny hołd złożony polskiemu narodowi. Co tak interesującego jest w Sabatonie, że polscy fani pokochali muzykę zespołu? Grupa w swoich utworach na ogół chwyta tematykę wojenną. Dla muzyków słowa takie jak waleczność czy poświęcenie – bez względu na barwy, stanowią idee fixe twórczości. Toteż nie było zaskoczeniem, gdy Sabaton postanowił w końcu zainspirować się bolesnym okresem historii Polski, która przecież obfituje w wydarzenia dramatyczne, chwalebne. I bezkompromisową walkę. I mimo, że samo brzmienie, szczególnie starszym osobom może nie przypaść do gustu, dobrze jest zainteresować się słowami tworów. Kto wie, może jest szansa, że właśnie ta kapela połączy pokolenie wnuka i dziadka?

Nauka gry na gitarze

Autor: Beverley Goodwin
Źródło: http://www.flickr.com

Ale muzyka to nie tylko heavymetalowe brzmienia, to także muzyka tzw rozrywkowa. Cały czas zdarzają się wśród nas malkontenci, którzy nie mogą wybaczyć stacjom radiowym grania utworu „Ona tańczy dla mnie”.

Jeśli zaprezentowane tu materiały są według Ciebie absorbujące, kliknij ten link, gdyż w danym serwisie (https://www.dominikkania.pl/) również znajdziesz coś wartościowego!

Bo słowa nie takie i muzyka…

Bez względu na to, czy wolimy metal, disco czy rock, czy wolimy kupić sobie to, gitarę czy klawisze. Łączy nas muzyka. Starajmy się więc być otwarci na nowe gatunki muzyczne. Podkradnijmy czasami płytę naszej latorośli, sprawdźmy co ich tak fascynuje. Muzyka to wolność. Emocje i wspomnienia ukryte w dźwiękach – zależnie od jej kategorii. Utożsamiać człowieka z muzyką którą słyszymy u niego w samochodzie? Nonsens. To wyłącznie stereotypy i nieuzasadnione wnioski.
Uszanujmy czyjeś gusta muzyczne, jak monotonny byłby świat gdybyśmy wszyscy słuchali tych samych nut. Nie miejmy oporów by wyrażać siebie muzyką, i pozwólmy innym by to czynili. Różni słuchacze mają różne lata, lecz łączy ich jedno: miłość do muzyki.
gry komputerowe – zobacz