elektro gadget

Wynalazki, które zmieniają nasze życie. Czy możemy tak stwierdzić o dronach? Z pewnością tak!

Technologia zadziwia nas każdego dnia, bo cały czas możemy usłyszeć o czymś innowacyjnym, odkrywczym, o czymś co wydaje się rewolucyjne. I takie właściwie jest, lecz krótkim czasie robi się znacznie bardziej znane. Tak powiedzmy było z narzędziami, które już prawie każdy posiada, jak komputery, tablety czy smartfony. Czy identycznie będzie z całkiem nowymi i intrygującymi wynalazkami, jak drony?

DJI Phantom 3 Profesional

Autor: Compudemano
Źródło: http://www.flickr.com

Przyszłość zweryfikuje, niemniej już aktualnie coraz więcej osób korzysta z tego typu sprzętu. Wspaniałym efektem jest dron DJI Inspire 1. Jest wyposażony w kamerę nagrywającą wideo o wysokim standardzie 4K, posiada tez gimbal który stabilizuje obraz. Standardowa wersja nie jest w sumie tania, bo kosztuj prawie 3000 dolarów. Najistotniejszą zmianą w porównaniu do wcześniejszych modeli dronów tej firmy jest zamontowanie w Inspire jednej kamery, która ma wspierać standard 4K. Zobacz także dron Phantom 3.

GoPro Hero 4 Silver Teardown

Autor: Dave Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Filmy w takiej rozdzielczości możemy nagrywać w takiej rozdzielczości z wysoką szybkością dwudziestu czterech lub nawet trzydziestu klatek na sekundę. Jeśli z kolei mowa o obrazach Full HD i HD to wartości są jeszcze bardziej pokaźne, prędkość tego typu może wynieść nawet do 60 k/s. W kamerze jest obiektyw o polu widzenia 94 stopni, z kolei na jego budowę optyczną składa się 9 soczewek ułożonych w 9 grupach. Przetwarzanie obrazu jest też z najwyższej półki, ponieważ odpowiada za to matryca CMOS Sony EXMOR. Kolejny interesujący sprzęt to nie dron, ale pierwsza kamera GoPro z bardzo praktycznym, niemal dotykowym ekranem LCD. Gopro hero 4 silver gwarantuje idealną odporność na otoczenie (ozonator domowy) zewnętrzne, wodoodporny nawet na głębokości 40 metrów. Fotografie robi doskonałe, gdyż potrafi rejestrować klatki duże na 12MP z prędkością do 30 na sekundę.

Jednocześnie, to również tryb Super view, który doskonale nagrywa wszelkie momenty z życia. Można dobierać szerokość kadru, przykładowo bardzo szeroki lub średni. możliwy jest też tryb Auto Low Light, który dobrze działa w niekorzystnych warunkach oświetlenia dopasowując liczbę klatek. To tylko niektóre atuty tego typu urządzeń, najistotniejsze jest to, że są one trwałe i bardzo nowoczesne i coraz bardziej dostępne dla znacznej grupy ludzi.

gry komputerowe – zobacz