elektro gadget

Parę porad w kontekście bezpieczeństwa naszych komputerów

komputery są sprzętami takimi, jak każdy tego typu sprzęt. Żeby dobrze funkcjonowały, trzeba się o nie odpowiednio zatroszczyć.
Chodzi tu o przecieranie przy pomocy szmatki monitora czy o zachowanie ostrożności z różnego rodzaju cieczami przy klawiaturze.

samochód

Autor: Calvad.pl
Źródło: Calvad.pl
Trzeba pamiętać również o systemie operacyjnym, pulpicie czy internecie. Dzięki niniejszym poradom można osiągnąć następny stopień wtajemniczenia, gdyż mógłbyś stać się pełnoprawnym administratorem swego systemu. Komputer, jeśli jest przyłączony do internetu, może niestety zostać zaatakowany przez tzw. konie trojańskie czy też wirusy.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu uważasz, że warto jest szerzej poznać to zagadnienie, to ponadto zerknij tu (http://www.studioprinter.pl/czyszczenie-reklamy-swietlnej-jak-to-robic.html/).

Mogłyby one (jeśli komputer jest na stałe przyłączony do internetu) w sposób ukryty połączyć się z nie zaufanym serwisem. Jeśli nie ufasz swojemu firewallowi, rzeczywiście warto upewnić się, z kim się łączy nasz komputer przy wykorzystaniu zainstalowanych w systemie narzędzi. Po włączeniu wiersza poleceń należy wpisać polecenie: „netstat – na”. Na liście będą przedstawione wszelkie bieżące istniejące połączenia wraz z ich statusem.

Wyrażony zostanie również docelowy adres IP i numer portu. Jeśli podejrzewasz, że co poniektóre z połączeń nie muszą być użyte, należy spróbować wpisać: „netstat -ab”. Będą wypisane nazwy docelowych hostów oraz aplikacji, z których połączenie jest zainicjowane. Jak wiemy, systemowe zasady zachowywania bezpieczeństwa są składowane w przystawce gpedit.msc, która jest do wykorzystania w konsoli zarządzania MMC. Taka przystawka zapisuje ustawienia reguł w pliku registary.pol, lecz należy bardzo ostrożnie się z nim obchodzić. Nawet jeśli posiadamy na komputerze zainstalowane nowe programy antywirusowe i antyszpiegowskie, trzeba czasami na własną rękę sprawdzać, czy jakiemuś podejrzanemu programowi nie udało się prześlizgnąć przez nasze zabezpieczenia.

użytkownikom łączącym się z siecią przez modem radzimy w menu kontekstowym naszego połączenia z internetem wybrać punkt „Właściwości”, a w następnej kolejności na karcie „Opcje” sprawdzić, że zaznaczono punkt „Monituj o nazwę użytkownika”, hasło czy też certyfikat.
gry komputerowe – zobacz