elektro gadget

Rozważnie wypromuj własną działalność, zwłaszcza charytatywną

Dowolna działalność potrzebuje głośnej oraz atrakcyjnej promocji. Nawet, jeżeli jest to działalność charytatywna. Dobrze jest wykorzystać loterię, aby uatrakcyjnić bal charytatywny, zbiórkę na dany cel albo smsową grę.

organizacja loterii

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com
Nowe dyski My Passport

Autor: WD
Źródło: WD
Loteria to świetna rozrywka dla wszystkich. Głównie dlatego, iż wzbudza sporo emocji. Każdy pragnie sprawdzić, czy los się do niego dzisiaj uśmiechnie. Niestety fachowa organizacja loterii nie będzie prosta. Prawne przygotowania do takiej zabawy trzeba zacząć dość wcześnie. Pamiętajmy o tym, by zapłacić podatek od gier oraz loterii. Wyłącznie w takim przypadku zabawa będzie usankcjonowana prawnie. Na początku musimy posiadać pomysł na loterię. Trzeba zastanowić się nad celem, typem konkretnej loterii i jej wielkością. Te ogólne ustalenia zawieramy w dokumentach, które składamy u naczelnika urzędu celnego. Należy się zastanowić przykładowo jak wiele osób ma sprzedawać fanty, aby loteria stała się dla nas opłacalna. Jeśli prowadzimy loterię na rzecz szczytnego zamysłu, musimy także zebrać odpowiednią ilość wolontariuszy jak również ustalić punkty sprzedaży.
Jeśli nasza działalność jest charytatywna, trzeba oczywiście uzbierać nagrody. Najkorzystniej zainteresować działalnością lokalne media, i sklepy. Nagrody będą dzięki temu pragmatyczne oraz nie nazbyt drogie. Pamiętajmy, że naszym sponsorem może stać się także drukarnia, jaka wydrukuje losy. Taka zabawa to dla sporej ilości firm korzystna reklama. Organizacja loterii jednak na tym wcale się nie kończy.

Trzeba jeszcze przygotować odpowiednią ilość losów. I w końcu przychodzi upragniony dzień, gdy nasza loteria startuje, a nieosiągalny dotąd cel staje się rzeczywistością. To piękny moment.
gry komputerowe – zobacz