elektro gadget

Pierwsza komunia święta tak ważna dla młodego chrześcijanina

Ubiory komunijne

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Nasz kraj ma niesamowicie mocno wpojoną religią katolicką. Szczególnie ludzie ze starszego pokolenia w dużym stopniu układają rytm własnego dnia albo miesiąca pod obrządki chrześcijańskie.

Kiedyś niedzielne wyjście do kaplicy na mszę było sporym wydarzeniem, okolicznością do ubrania najlepszego ubrania i przedstawienia się od nieskazitelnej strony. Dzisiaj część z tego typu rytuałów ciągle w nas istnieje, mimo że nie przywiązujemy już tak dużej uwagi w naszym życiu do kultywowania religii oraz zwykle nie wystarcza nam czasu albo chęci na kontynuowanie rytuałów naszych przodków. Jednakże są chwile które próbujemy tak samo silnie przeżywać.
 
Pierwsza komunia święta jest pewnym z takich właśnie wydarzeń. To tak naprawdę pierwsza okazja dla młodego człowieka na wzięcie udziału w tak podniosłym dla niego święcie. Przede wszystkim jest to bardzo ważne przeżycie wewnętrzne oraz religijne. Mały chrześcijanin staje się pełnoprawnym wiernym wspólnoty i uczestnikiem nabożeństwa. W trakcie tej sytuacji odbywa się jego pierwsza komunia. Czasami jednakże duża praktyczna otoczka tej uroczystości przyćmiewa jego duchowe wartości. Jednak pierwsza możliwość do zakupu przepięknych strojów i dodatków i najczęściej mamy napędzają całą tą machinę.

Autor: Superfoto.pl

Niegdyś stroje do komunii oferowały zdecydowanie większe możliwości. Bogate sukienki z ogromem falban oraz ozdób były niemalże mniejszą wersją sukien ślubnych. Później wiele parafii ograniczyło odrobinę ten zwyczaj wprowadzając wymóg zakładania prostych strojów.

Jeśli chcesz zgłębić następne materiały na taki temat, zobacz tekst na stronie (https://lodykuli.pl/paczki-swiateczne/), a z pewnością on także okaże się dla Ciebie szczególny!

Dzięki temu zatarły się widoczne granice pomiędzy dziećmi z bogatych i biedniejszych rodzin. Jeszcze jedną rzeczą, którą panienki kochają są wianuszki komunijne. Tu ciągle mamy szerokie pole do działania więc producenci proponują nam niesamowicie dużo różnych typów od klasycznych wianków lub opasek z subtelnymi kwiatami po strojne wielobarwne nakrycia głowy.
 
Dla samych uczestników Komunii Świętej nie bez znaczenia jest też obyczaj wręczania podarunków z powodu pierwszej komunii. W przeszłości zazwyczaj był to łańcuszek z medalikiem lub kolczyki. Dzisiejsze rosnące wymagania młodych oraz trendy konsumenckie zmuszają do kupowania znacznie droższych prezentów i niegdyś wymarzony rower prezentuje się bardzo niepozornie.

gry komputerowe – zobacz