elektro gadget

Każda osoba w podeszłym wieku musi być traktowana z szacunkiem i powinna mieć prawo się leczyć z godnością

Gdy przechodzimy na emeryturę, to mamy nadzieję, że nareszcie zaczniemy cieszyć się życiem. Obyśmy tylko nie byli chorzy.
Niestety przeróżne choroby i nieszczęścia nie oszczędzają nikogo.

Produktywność

Autor: BMiz
Źródło: http://www.flickr.com
ładowarka rowerowa

Źródło: jego-styl.pl

Różne kłopoty ze zdrowiem z reguły tyczą się osób starszych. Organizm niestety daje już powoli znać, że się zużywa. Należy wtedy częściej chodzić po lekarzach oraz na przeróżnego rodzaju zabiegi. Każdy, kto był chodź raz w państwowych placówkach, jest świadom tego, jakie to straszne doświadczenie. Niekończące się kolejki, przez które miesiącami trzeba oczekiwać na wizytę u specjalisty i ogólny brak empatii. Nikt z nas nie życzyłby sobie, by tak był traktowany ktokolwiek z naszych bliskich. Nagle dowiadujemy się, że osoby, które przepracowały całe życie oraz przez wiele lat odprowadzały składki na NFZ, nie mają możliwości skonsultować z doktorem często o poważnych komplikacjach ze zdrowiem. Z tego powodu tak ważne wydaje się być to, by każdy senior miał wykupione dodatkowe ubezpieczenie, które pozwoli mu na leczenie się w prywatnej służbie zdrowia. Tam nie ma kolejek i pacjentów traktuje się z szacunkiem. Specjaliści pochylają się nad zdrowiem swych pacjentów, a nie traktują ich jak zło konieczne. Jednak, aby jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem, emeryci powinni ćwiczyć. Powinni przykładowo uczęszczać na pływalnię albo dużo spacerować.

Dużo hal sportowych ma spore upusty dla emerytów, by zachęcić ich do aktywnego spędzania wolnego czasu. Oprócz tego możemy też taniej chadzać do teatru czy do muzeum.
gry komputerowe – zobacz