elektro gadget

Laser w poligrafii

Laser wynaleziono prawie 50 lat temu. Na palcach jednej ręki można policzyć wynalazki, które wykazują tak bardzo dużą skalę przydatności.

laser jest przydatny w procesach produkcyjnych, czytnikach optycznych, badaniach pomiarowych, technologii podboju kosmosu, medycynie, metodach namierzających w nauce i wojskowości, telekomunikacji w światłowodach, w filmach i poligrafii. W poniższym tekście popatrzymy dokładniej na tę ostatnią dziedzinę. Odpowiem na pytania, do jakich zadań niezbędne jest grawerowanie laserem i co to są plotery laserowe.

Laser w służbie piękna

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Laser wykazuje się niesamowitą precyzją przy wypalaniu linii. Umie przecinać cały wachlarz materiałów, od drzewa, przez szkło, aż po metal usługi cnc nawet. Znakowarka laserowa w przedsiębiorstwach poligraficznych z powodzeniem wygraweruje dla nas znaki, puchary, różnego rodzaju panele, słowa i cyfry metalowe. Z powodzeniem się wykażą przy wycinaniu żetonów, identyfikatorów i każdego gatunku oznaczeń na jakiejkolwiek powierzchni. Nowoczesne grawerowanie laserem spełni nawet najbardziej wymagające zadanie poligraficzne, jakie wymyślimy. I dostaniemy gwarancję, że wypalone linie będą perfekcyjnie proste.

Jeśli chodzi o typy urządzeń, najczęściej używane są dwa. Laser CO2 jest cudownie dokładny, charakteryzując się rzędem dokładności w granicach jednej tysięcznej milimetra. Ciekawostką jest, że przydaje się też w poprawie wyglądu twarzy. Jest zdolny usunąć pewne rodzaje zmarszczek, a także poprawić obszerne blizny po przewlekłym trądziku.

Poziomica laserowa PROFILINE marki SOLA

Autor: Sola
Źródło: Sola

Chętnie stosowanym urządzeniem w poligrafii jest ploter laserowy. Świetnie przydają się one do prostszych zadań, a wygoda i automatyzacja obsługi jest chwalona w wielu zakładach.

Źródło: Lasertechnik
gry komputerowe – zobacz