elektro gadget

Jak unikać miernych filmów w kinach

kino

Autor: Jeff Karpala
Kino to najbardziej lubiana rozrywka, osiągalna dla każdego od ponad wieku.

Odkąd bracia Lumiere rozsławili swój wynalazek określany kinematografem, ruchome obrazy zyskały sobie niezwykłą sławę. Trudno się dziwić, bo to chyba najlepiej przyswajalna wizja rzeczywistości stworzona przez inną osobę. Literaturę czyta się długo i niezbyt często są równie lekkie, jak lwia część filmów; muzyka zaś nie daje nacieszyć niczym wzroku.

Kinematografia łączy jedno i drugie, a przy tym w prosty sposób ukazuje to, co wyobrażał sobie autor scenariusza, nie pozostawiając miejsc na żadne niedomówienia. Współczesne produkcje są wizjonerskie, wzbogacone niesamowitymi efektami, a dźwięk jest zrealizowany w sposób, który, przy przy pomocy sali kinowej bądź nagłośnienia domowego, po prostu wciska w fotel.

To tyczy się dobrych filmów, bo rzecz jasna jest też wiele słabych.

Ekscytujący artykuł? Jeśli tak myślisz, kliknij ten link. Tam czeka na Ciebie więcej bonusów – one również Cię bardzo zainteresują.

Zanim zatem pójdziemy do multipleksu oddać kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych na obraz, który może się nam po prostu nie podobać, rozsądnie jest zobaczyć kilka jego recenzji. Teoretycznie jest to jak najbardziej bezstronny opis tego, o czym traktuje film i jakie emocje może wywołać w odwiedzającym kino. Filmoznawca jest niestety tylko człowiekiem i publikując taką opinię w ten czy inny sposób podpiera się własnym gustem i doświadczeniami, więc kilka recenzji jednego filmu może się dość różnić. Słusznie jest odwiedzić kilka samodzielnych portali na temat bieżących produkcji filmowych, gdzie dziennikarze opisują świeże wrażenia z pobytu w sali kina, lub fora maniaków kina, gdzie również znajdziemy wiele opinii – nie zawsze rzetelnych, jednak zazwyczaj bardzo szczerych. Recenzje filmowe są bardzo przydatne w wyborze repertuaru, z którym widz chciałby się zapoznać.

Oczywiście poza oceną filmu: udany, nieudany, istotne jest dla oglądającego coś więcej. Bo jeden lubi komedie, a inny horrory. Tylko czasem sam tytuł produkcji sugeruje, co zobaczymy na ekranie w sali projekcyjnej, dlatego przynajmniej pobieżnie warto zapoznać się, o czym jest dana produkcja. Najbardziej bezkonfliktowym gatunkiem filmowym, który nie zawiedzie lwiej części widzów, są filmy przygodowe. Twórcy tych produkcji bardzo dbają o to, by na ekranie przeplatały się sceny zabawne, smutne i takie, które po prostu mają za zadanie przytłoczyć widza i spowodować, żeby podobało mu się to, co widzi.

gry komputerowe – zobacz