elektro gadget

Dlaczego czytanie książek jest tak ważne i to już od najmłodszego wieku. Faktycznie istnieje parę powodów

Możemy powiedzieć, że znana akcja „Cała Polska czyta dzieciom”, która parę lat temu pojawiła się w naszej świadomości, sprawiła bardzo wiele dobrego. Osoby, które nie zdawały sobie sprawy z niezwykłego oddziaływania książek nagle zaczęły czytać swoim dzieciom. I tak to się dobrze rozwinęło, już obecnie widzimy wyniki tych działań. Trzeba przyznać, że to jedna z najbardziej pozytywnych akcji ostatnich lat.

piękna fotoksiążka

Autor: Thomas Frost Jensen
Źródło: http://www.flickr.com
Książki dla dzieci muszą być dostępne wszędzie. Nie tylko dla tych rodzin, gdzie są na to finanse, ale też, gdzie warunki do codziennego życia nie są zbyt komfortowe. Prawdą jest, iż dobrze dopasowane książki czytane w młodym wieku pozwalają odpowiednio się rozwijać. A najbardziej ciekawe jest to, iż wystarczy, że 15 minut dziennie czytać będziemy naszemu maluchowi, a to już będzie dawało pewien rezultat.

Czemu w ogóle czytanie jest takie ważne? Po prostu, to niezwykle rozwija wyobraźnię, uczy, bawi, pokazuje zjawiska, rzeczy, ludzi, objaśnia świat, w jakim funkcjonujemy. Wiele badań pokazuje, iż dziecko, któremu rodzice czytali gdy był młody osiąga sukces w przyszłości.

Zaintrygowały Cię wiadomości zawarte w tym wpisie? Zapewne przyda Ci się również dodatkowe czytanie. Nie ociągaj się więc i przejdź do kolejnej strony.

Co ciekawe, gdy już samo potrafi czytać, to bardziej ochoczo sięga po książki. Tworzy się taki nawyk czytania, gdyż dziecku, a następnie młodemu człowiekowi kojarzy się to pozytywnie, ma odpowiednie wspomnienia z tym związane. Inaczej zaś osoba, która nigdy nie miała kontaktu z książkami, albo był ten kontakt dość sporadyczny.

Dla takiej osoby czytanie książek jest nienaturalne, więc w póżniejszym życiu będzie miało ono trudność, by polubić czytanie. Książki dla dzieci więc są bardzo ważne, bo nie dość, że rozpalają wyobraźnię i znajomość świata, to dodatkowo tworzą pewne nawyki, które są bardzo przydatne w przyszłości.

Szkoda, że, wiele dzieci zamiast poznawać bajki i powieści marnuje czas w sieci lub grając w na komputerze. To niestety do niczego właściwego nie prowadzi. Miejmy na uwadze więc, żeby poświęcać dziecku jak najwięcej czasu, lecz aby ten czas był jak najbardziej udanie wykorzystany, czytanie książek dla dzieci, to jedna z takich czynności, o jakiej niezbędnie powinniśmy pamiętać. Pamiętajmy, że to będzie to procentować na przyszłe lata, my będziemy usatysfakcjonowani i nasze dzieci z tego w pełni skorzystają.

gry komputerowe – zobacz