elektro gadget

Co to jest i do czego jest wykorzystywany tzw. load bank?

W obecnych czasach prawie wszyscy jesteśmy zależni od używania elektryczności. Nawet jeśli pojechalibyśmy na biegun północny, to chcielibyśmy tę wędrówkę upamiętnić, zatem zrobić zdjęcia.

elektrycy podczas pracy

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
A baterie w należącym do nas aparacie należy przecież w jakiś sposób doładować. Energia elektryczna jest podobnie istotna do właściwego funkcjonowania wszelkich przedsiębiorstw. Godnym wspomnienia pojęciem z przedziału współczesnej elektryczności jest tak zwany load bank- . Jest to narzędzie które służy do prób skuteczności agregatów prądotwórczych, awaryjnych zasilaczy UPS bądź systemów chłodzenia w dużych serwerowniach oraz ośrodkach baz informacji.

Tzw. load bank to zatem niezwykle ważne i użyteczne do testowania wymienionych narzędzi urządzenie. Z takiego motywu istotny dla wielu przedsiębiorstw jest tak zwany load bank testing, a więc proces testowania oraz analizowania niezawodności urządzeń oraz układów z wykorzystaniem wspomnianego tutaj urządzenia diagnostycznego jakim jest akurat load bank. Agregaty prądotwórcze, znane także jako generatory generujące prąd to urządzenia elektroenergetyczne, jakie przedstawiają samodzielne źródło prądu- zobacz tu.

Takie agregaty prądotwórcze są zbudowane z dynama, motoru spalinowego, rozdzielnicy prądowej oraz różnych sprzętów, które służą przykładowo do weryfikacji i pomiarów. Agregaty prądotwórcze znajdują zastosowanie w takich branżach jak przykładowo szeroko pojęte oświetlenia czy ogrzewanie np. budynków. W zależności od przeznaczenia generatorów generujących prąd dzieli się je na agregaty prądotwórcze w użyciu lądowym lub morskim.
gry komputerowe – zobacz