elektro gadget

Wszędzie ta nowoczesność – czy dobrze jest słuchać literatury podróżniczej i przewodników

Współcześnie powszechniejsze stają się audiobooki z gatunku podróżniczych. Literatura ta w obydwu formach: tradycyjnej i multimedialnej jest bardzo popularna. Być może przyczyną tego stanu rzeczy jest taka, że literatura podróżnicza i przewodniki audiobooki niosą nas w świat daleki i zakątki na ziemi interesujące, kolorowe i to w cenie biletu do kina!

audiobook

Autor: Denise Krebs
Źródło: http://www.flickr.com
Literatura sensacyjna i grozy audiobooki w wersji do słuchania mają ten atut iż poszukiwaniem oryginalnych mieszkańców jakiegoś regionu oraz najciekawszych zakątków zajął się już autor. My wygodnie siadamy w fotelu i delektujemy się książką. Bawimy się trochę lepiej lub trochę gorzej w zależności od zdolności opowiadacza. Dla porównania dobrze odsłuchać kilku autorów – podróżników opisujących tę samą część świata. Możemy znaleźć tym sposobem naszego ulubionego autora – podróżnika. Oprócz tego obraz ciekawiącego nas regionu będzie bardziej obiektywny, przez co bliższy prawdy a to jest ważne w literaturze podróżniczej i przewodnikach audiobookach (poza rzecz jasna funkcją rozrywkową tego rodzaju książek).

Przykładem są książki dwojga autorów – Wojciech Cejrowski i Beata Pawlikowska opisując to samo miejsce zwracają jednak uwagę słuchającego na różne rzeczy czy zjawiska. Dla przykładu pan Cejrowski w mojej opinii jest w swoich opowieściach mało emocjonalny, trzyma się gatunku reportażu o wiele bardziej od pani Pawlikowskiej, która to zwraca uwagę większym stopniu na duchową stronę swych przeżyć. Wojciecha Cejrowskiego natomiast interesują bardziej przemiany które są skutkiem rozwoju cywilizacyjnego. Obojga pisarzy cechuje niesamowite poczucie humoru. Forma audiobooków daje czytelnikowi jeszcze tę przyjemność, że wyczarowuje dźwięki przyrody, których rzecz jasna nie odnajdziemy w naszym ogrodzie albo w pobliskim lesie.

audiobook

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak nie tylko rozrywką człowiek żyje. Czasem musimy albo mamy ochotę nauczyć się języka obcego (nauka języków za pomocą audiobooka). Mamy tutaj temacie wiele metod: programy multimedialne, podręczniki tradycyjne lub audiobooki do nauki języków.

Te interesujące treści mają swą kontynuację. Masz ochotę się z nią zaznajomić? Więc idź do strony i tam ciesz się fascynującymi wątkami.

Podręczniki w takiej formie możemy otrzymać na różne sposoby: albo w księgarniach lub bywają one także załączane do materiałów edukacyjnych szkół językowych prowadzących nauczają w trybie tzw. e-learningu.

Gdy już poduczymy się jakiegoś języka aby móc wyjechać w podróż śladami wielkich podróżników, warto się odprężyć wysłuchując powieści sensacyjnej i grozy oczywiście jako audiobook, lub też ze świata realnego przenieść się w świat poezji w który przeniosą nas popularni aktorzy dzięki swoim niezwykłym interpretacjom zawartym w audiobookach z gatunku poezja. Wybór mamy niesamowity!

gry komputerowe – zobacz