elektro gadget

W jaki sposób dobrać idealną domenę dla sklepu działającego w sieci?

Domena jest nie tylko adresem wybranej witryny. W pewnym stopniu jest również jej wizytówką i świadczy o jakości tej strony. Wybór odpowiedniej domeny dla witryny nie jest łatwym zadaniem. Jest to jednak ogromnie ważne w przypadku sklepów działających w Internecie.

Plakat

Autor: Duncan Hull
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie pod tym względem istnieje znaczna konkurencja, zatem powinno się troszczyć się o to, by sklep był znany, a dotarcie do niego ułatwione. A to osiąga się między innymi nadając odpowiednią domenę internetową. Kilkanaście lat temu nie kładziono na to takiego nacisku jak dzisiaj, ale nawet obecnie dość nagminnie można zaobserwować zły wybór. Nierzadko przykładowo domeny są długie tak jak w sklepie kino.domowe.com.pl, oprócz tego zawierają niepotrzebne znaki, które bardzo utrudniają użytkownikom zapamiętanie domeny.

By internauta łatwo zapamiętał

Opisywana łatwość w zapamiętaniu adresu sklepu przez internautę ma wielkie znaczenie. Jeżeli bowiem nazwa będzie przez niego zapamiętana od razu, są znaczne szanse, że użytkownik ten na stronę powróci w przyszłości. Między innymi z tej przyczyny lepsze są domeny krótkie od dłuższych. Poza tym jednak krótka nazwa połączona z liczbami automatycznie

Wyszukiwarka

Autor: Descrier
Źródło: http://www.flickr.com

traci na wartości, czego przykładem jest vm24.pl. Opinie o interesujących sklepach odszukasz tutaj: tu. W miarę możliwości wskazane jest, by w adresach nie stosować cyfr ani innych dodatkowych znaków. Trzeba pamiętać, że domeny składające się z samych wyrazów zawsze będą łatwiejsze do zapamiętania.

Przywoływanie skojarzeń z branżą

W wyborze najlepszej domeny istotne jest również, by skojarzyła się ona odbiorcy z branżą w jakiej działa sklep. Na przykład adres legolas.pl kojarzy się z literaturą fantasy, a jest to adres księgarni internetowej. Ogólnie w Internecie można spotkać się z bardzo duża liczbą adresów, które całkowicie nie kojarzą się z dziedziną, w jakiej działają sklepy.

Czujesz ochotę na następne zajmujące posty? Nie czekaj! Przygotowaliśmy ich przecież dużo. Więc naciśnij i ciesz się nowymi wątkami.

Jest to duży błąd, gdyż w ten sposób również adresy są znacznie trudniejsze do przyswojenia. Na przykład sklep z kasami fiskalnymi posiadający adres yago24.pl jest stosunkowo trudny do znalezienia.

Z drugiej strony jednak niektóre marki wytwarzające dany produkt zdobyły już taką renomę, że ich nazwa w domenie sklepu w sieci nie będzie mylić. Ciekaw wiadomości o wspomnianych sklepach odnajdziesz tu: www.

gry komputerowe – zobacz