elektro gadget

Jakie obowiązki mają strażacy w momencie wypadku drogowego?

pracownicy straży pożarnej często ratują życie ludziom. Gaszą pożary, lecz często również wzywani są do zdarzeń drogowych, żeby uratować kogoś z auta.
Jeśli obserwujemy na drodze czerwony pojazd wiemy, że jedzie straż pożarna.

piec marki Ariston

Autor: Emilian Robert Vicol
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy wtedy przypuszczać, że w jakimś miejscu wybuchł pożar. Pracownicy straży pożarnej często też wzywani są do wypadków drogowych. Wtedy zazwyczaj używają specjalnych narzędzi do ratowania osób. Służba w straży pożarnej jest bardzo trudna. Gaszenie pożarów jest to wyłącznie część obowiązków pracowników straży pożarnej. Pozostałym zadaniami pracowników straży pożarnej są m.in. ratowanie ofiar zdarzeń drogowych czy też walka z efektami żywiołowych klęsk. Niezależnie od tego, jakie zdarzenie miało miejsce, to właśnie dowódca straży pożarnej kieruje ogólną akcja.

Zaciekawiły Cię omawiane dane? Wejdź na nowy materiał (https://www.ibombo.com/naprawa/) a na pewno dowiesz się świeżych rzeczy, które Cię zaabsorbują.

W przypadku wypadku drogowego do obowiązków strażaków zalicza się nie tylko ratowanie ludzi, ale również strażacy mają obowiązek wydobyć z wraków aut ofiary śmiertelne. Tyczy się to także wypadków, w których uczestniczą rowerzyści czy też piesi. Obowiązek uprzątnięcia miejsca wypadku, leży właśnie na strażakach.

Będąc świadkiem drogowego wypadku należy najpierw zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo. Trzeba także uruchomić awaryjne światła w swoim samochodzie. Trzeba zaparkować samochód przed miejscem zdarzenia, by osłonić miejsce zdarzenia. Koła trzeba zwrócić w stronę pobocza i stanąć trzeba tak, aby nie najechał nikt na poszkodowanego, który leży na jezdni. Gdy jest ciemno, należy ubrać ratunkową kamizelkę.

Trzeba także ustawić ostrzegawcze trójkąty bądź światła we właściwej odległości. Wyjąć także należy kluczyki ze stacyjki we wszystkich samochodach, jakie uczestniczyły w zdarzeniu. Jeśli umiesz, możesz także odpiąć akumulator.
gry komputerowe – zobacz