elektro gadget

Internet kiedyś i w dniu dzisiejszym – w jakim kierunku się rozwija?

Jeszcze kilka lat wstecz Internet wykorzystywany był przeważnie do tego, ażeby utrzymywać kontakty ze znajomymi, szukać rozrywki i informacji na wszelkie interesujące nas tematy. Dziś sytuacja prezentuje się trochę inaczej, gdyż Internet nieustannie się rozwija, dostęp do niego posiada coraz liczniejsze grono osób z całego świata, a zakres jego popularności nieustannie się poszerza. W którym kierunku następuje jego rozwój?

internet, technologie

Źródło: freepik.com
Nie trudno zaobserwować, iż Internet coraz bardziej jest nam niezbędny w codziennym funkcjonowaniu. To właśnie w Internecie sprawdzamy rozkład jazdy autobusów, kupujemy bilety na samolot, bookujemy hotele, płacimy rachunki, robimy zakupy… Rozwój Internetu postępuje naprawdę szybko, co częściowo wynika z tego, że coraz więcej podmiotów dostrzega w tym swoje szanse na dodatkowy zysk bądź oszczędności kosztów- więcej na ten temat: alterWEB Podmioty bankowe coraz częściej promują swe mobilne bądź internetowe platformy, by zredukować liczbę kapitałochłonnych oddziałów do potrzebnego minimum. Firmy reklamują się coraz chętniej online, bowiem marketing mobilny i sieciowy to tańsze i bardziej atrakcyjne rozwiązanie aniżeli reklama standardowa. Popularne stają się również różnego typu gry, programy oraz platformy, jakie coraz częściej zastępują formy rozrywki, z których korzystaliśmy jeszcze kilka lat temu. Zmiany tego typu można wymienić naprawdę długo. Ten temat szerzej opisano tu- www.alterweb.pl/-marketing-mobilny-teoria-i-praktykalickr_10874001974.jpg|R|W=195|ALT=laptop, internet, strona www]

Należy być jednak świadomym tego, iż rozwój sieci niesie za sobą również szereg zagrożeń. Mowa nie jedynie o ewentualnych uzależnieniach, jakie nie są dziś niczym niezwykłym, lecz też szeregu innych nieprzyjemnych konsekwencjach. Powinniśmy wspomnieć przede wszystkim o zagrożeniu wiążącym się z kradzieżą danych osobowych jak i włamaniami na internetowe rachunki bankowe. Pomimo ciągle rozwijanych zabezpieczeń, hakerzy bez przerwy znajdują skuteczne sposoby funkcjonowania. Winniśmy więc wykorzystywać niełatwe do rozszyfrowania hasła i efektywnie nimi zarządzać przy pomocy właściwych narzędzi przykładowo chrome hasła. Pomyśleć trzeba też o zabezpieczeniu swojego komputera i telefonu- pomoc znajdziesz tu: hasła przeglądarki chrome.

hasła przeglądarki chrome

gry komputerowe – zobacz