elektro gadget

Czym jest macierz dyskowa oraz z jakiego powodu warto jej używać?

Kwestia zachowania jak największego bezpieczeństwa w tzw. środowisku IT przy wprowadzeniu bardzo dużej wydajności i prostota zarządzania czy konsolidacja zasobów to główne argumenty przemawiające za zastosowaniem narzędzia posiadającego od kilku do kilku setek dysków fizycznych.

Są one dla serwera widoczne są jako pojedynczy dysk.
przykład czarnego samochodu marki ford focus

Autor: Aurélien JEANNE
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu macierz dyskowa jest używana nie tylko w ogromnych przedsiębiorstwach czy też urzędach, ale także w przypadku poszczególnych serwerów. Wspomniane wcześniej atuty w rzeczywistości oznaczają znacznie lepsze wykorzystanie miejsca na dyskach. Tego typu system macierzowy, dzięki wielowarstwowej konstrukcji to w rzeczywistości wykorzystujący wiele protokołów dostęp do wszystkich informacji. Tworzy to zatem bardzo skomplikowany system w jednej obudowie. Użyty w tego typu macierzach wzorzec RAID gwarantuje znakomitą dostępność danych przy zachowaniu dużego bezpieczeństwa funkcjonowania.

Chcemy Cię zachęcić do kolejnej pasjonującej strony – kontynuuj bez limitów, żeby móc zapoznać się z innymi postami na ten temat.

Jest to wyjątkowo ważne w przypadku dużych przedsiębiorstw albo różnych spółek.

macierz dyskowa

Autor: TAKA@P.P.R.S
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejną zaletą płynącą z zastosowania macierzy dyskowej jest niezwykle widoczne usprawnienie efektywności funkcjonowania stacji roboczej. Taka macierz może bardzo odciążyć procesor, a przez to wywołać szybsze działanie mechanizmów RW.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Wejdź w podany link i tam jest moja strona www z następnymi wiadomościami na ten wątek.

Pomimo pozornego dużego stopnia komplikacji, administracja takim układem jest dla wykwalifikowanego informatyka dosyć łatwa. Jest tak dlatego, że dużą część czynności można przeprowadzić przy wykorzystaniu jedynie pojedynczej konsoli.

Poza tym duża część czynności związanych z rozbudowaniem mechanizmu można by przeprowadzić tak, że będzie to łatwe do zinterpretowania dla różnych części systemu i to bez obowiązku wstrzymywania układu.
gry komputerowe – zobacz