elektro gadget

Czy ekrany LED jako reklamy produktów gwarantują większe docieranie do potencjalnych klientów?

Docieranie do jak najszerszego spektrum możliwych klientów przez wykorzystanie tablic LED stało się patentem przed kilkoma laty. Reklamy na wyświetlaczach lub ekranach nie muszą jednak okazać się pewną i trafioną inwestycją – pomyślność kampanii marketingowej zależy od większej ilości zmiennych.

Trafne jest przekonanie sprzedawców, iż klient XXI wieku to osoba otwarta, oczekująca innowacyjnych rozwiązań, jednocześnie użytkowych i nieprzeszkadzających np. poprzez zbyt skomplikowaną funkcjonalność. Ekran LED jako typ reklamy i dotarcia do klienta nie jest już dzisiaj innowacją, aczkolwiek wciąż szczyci się wysokim procentem przekonywania odbiorców.

ekrany LED

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com

Stwierdzenie, jakoby reklama świetlna którą emituje ekran LED lub też telebim jest uniwersalna i trafiająca do klienta, było trafne bardziej kilka lat temu. Specjaliści od marketingu, szczególnie strony graficznej, ostrzegają optymistycznych prezesów firm, że niedopilnowanie pewnych spraw później obróci się w przeszacowaną inwestycję.

I nie jest to tylko kwestia zainstalowania ekranu, dzięki któremu reklama „zwróci” się w postaci przyszłych klientów, jednak po dłuższym niż zaplanowano czasie. Nie można także określić efektywności reklam świetlnych, której wartość determinuje kilka zmiennych. Wśród nich najważniejsze są kampania reklamowa i lokalizacja ekranu (dowiedz się szczegółów). Na przykład LED-owy „pasek” o wysokości 20 centymetrów i długości dwóch metrów to koszt dla inwestora rzędu dwóch tysięcy złotych. Za tę samą kwotę mielibyśmy billboard lub tablicę ogłoszeniową o wiele większych gabarytach, o ilości ulotek dawanych w centrach miast nie wspominając.

Dioda led niebieska

Autor: unbekannt270
Źródło: http://www.flickr.com
Dla upewnienia się w kwestii kupowania ekranu warto wykorzystać porady fachowców od marketingu czy tych inwestorów, którzy zdążyli doświadczyć kupna i spłacania się inwestycji z ekranu.

Jeżeli po przeanalizowaniu tego problemu, będziesz mieć chęć na większą ilość danych, to kliknij i przeczytaj, jakiego rodzaju porządne informacje (https://anistal.pl/obrobka-metali-wroclaw/) posiada ten tekst.

Wymiana poglądów i nowinek technicznych to jedna składowa, w przypadku lokowania ekranów na gruntach lub parapetach obcych budynków konieczne jest posiadanie stosownej zgody lub odpis zgłoszenia. To również sprawy czysto nakładowe, w przypadku udanej lokalizacji można zastanowić się nad zakupem większego ekranu, jak więcej. Ważne by parametry gwarantowały jakość. Migające światło i częste awarie będą odebrane jako antyreklama.

gry komputerowe – zobacz