elektro gadget

Co to jest indukcja oraz jakie są atuty płyt indukcyjnych?

Indukcją określamy wprowadzenie w jakiś stan, czy też wzbudzenie wyznaczonego zjawiska. Rezultat taki służy w wielu gałęziach nauki, m.in. w psychologii, elektrostatyce, biologii, socjologii czy też matematyce.
W bieżącym życiu mamy okazję korzystania z tzw.

płyt indukcyjnych, które są wykorzystane w domu w kuchni jako zamiennik kuchenki gazowej. Do niedługiego czasu tego typu płyty były niezwykle drogie, ale aktualnie można by je nabyć po dosyć przystępnych cenach. Jakiego rodzaju są zalety tego typu płyt, to się okaże w niniejszym artykule. Pod szklaną płytą znajdują się cewki indukcyjne. Kiedy postawimy na nie specjalne naczynia wykonane ze stali ferromagnetycznej, która przyciąga magnetyk, cewki wytwarzają zmienne pole elektromagnetyczne, które wytwarza ciepło w naczyniu. Najważniejszą zaletą płyt indukcyjnych jest to, że jest to niebywale wydajne wyjście. Ciepło jest wytwarzane jedynie w garnku, nie zaś na całej płycie.

Jeśli spodobał Ci się prezentowany artykuł, to na pewno zainteresują Cię również przydatne wskazówki (https://qalcwise.com/apps/rekrutacja-system-rekrutacyjny/), które odnajdziesz tu – one wciągną Cię bez reszty.

Płyta natomiast jest w stanie rozpoznać wielkość naczynia i dostosować pole powierzchni grzania do płaszczyzny dna naczynia.

rzut - sprzęt

Autor: Maciej Miąsik
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli na tego typu indukcyjnej kuchence położymy niechcący przedmiot, np. przykrywkę albo widelce i łyżki, płyta nie będzie funkcjonować, ponieważ specjalne garnki powinny być idealnie równe, aby indukcja mogła się włączyć. Kolejną zaletą jest skrócony o 30% czas gotowania w zestawieniu z kuchenkami gazowymi. Poza tym płyty indukcyjne mogłyby mieć dodatkowe funkcje. Niektórzy wytwórcy proponują zabezpieczenia przed uruchomieniem płyt indukcyjnych przez dzieci. Inni wytwórcy oferują opcję przyspieszenia grzania o 50%. Są także płyty, które mógłby rozpoznać czy są na nich jakieś naczynia i jeżeli tak i je podniesiemy, to płyta się machinalnie wyłączy.

Jeżeli zapomnimy o gotowanej akurat potrawie, płyta indukcyjna po upłynięciu uprzednio ustalonego czasu, sama machinalnie się wyłączy. Płyta przez cały okres czasu jest zimna, więc bardzo łatwo jest zachować ją w czystości.
gry komputerowe – zobacz