elektro gadget

Co powinny posiadać chłodziarki, żeby można było w nich przechowywać np. dynamit?

Duża część osób nabywa chłodziarki czy też zamrażarki dlatego, aby móc w nich trzymać przeróżne składniki związane z żywnością. Istnieją jednak także takie przyrządy, w których naukowcy przechowują znacznie bardziej interesujące przedmioty.
Dla przykładu lodówka laboratoryjna czy szafa chłodnicza umożliwiają bezpieczne magazynowanie produktów wrażliwych na temperaturę, materiałów wybuchowych (chłodziarki laboratoryjne z ATEX) oraz łatwopalnych.

lodówka laboratoryjna

Autor: Alterna

Mogą bywać one wyposażone w liczne funkcje pozwalające na optymalne przechowywanie wrażliwych próbek, mieszanek chemicznych oraz surowców naukowych. Dokładny moduł elektroniczny ułatwia niezwykle dokładną regulację temperatury, a w połączeniu z efektywną izolacją i aktywnym systemem ochładzania, zapewnia najlepsze warunki przechowywania. W asortymencie punktów sprzedaży, które działają w handlu takimi sprzętami, dostępne są chłodziarki laboratoryjne i szafki chłodzące o drzwiach pełnych albo przeszklonych.
Komora w tego typu chłodziarkach laboratoryjnych może być wyprodukowana z aluminium i ze stali nierdzewnej zgodnej z DIN 14301. Zależnie od typu, surowcem stosowanym do budowy obudowy może być nie podlegająca rdzewieniu stal szlifowana lub blacha pomalowana proszkowo. Wielkość takiego urządzenia jest zależna od konkretnej opcji, zasadniczo mogłyby one przypominać zamrażalnik do zastosowań kuchennych, jednak mogłyby być np.

Ciekawych danych dowiesz się po przejściu do źródła (http://www.radius.info.pl/syreny-elektroniczne/), która posiada fascynujące dane na ten wątek – będą one na pewno godne zainteresowania.

szersze.

Niektóre modele są zaopatrzone w mikroprocesorowy sterownik temperatury PID z barwnym, dużym (5,7”) ekranem dotykowym i intuicyjne oraz miłe dla klienta oprogramowanie. Zaletą tego rodzaju sprzętów jest możliwość przyłącza do sieci Ethernet (umożliwia połączenie wielu sprzętów i sterowanie nimi z dowolnego komputera).
gry komputerowe – zobacz