elektro gadget

W jaki sposób można by bardzo wygodnie dobrać poszczególne części nabywanego komputera?

Komputer to skomplikowane urządzenie, które może służyć do wielu różnorodnych celów. Mogłaby być to praca czy też zwyczajnie rozrywka. Ze względu na odmienny charakter tego typu czynności, komputer powinien mieć różne właściwości poszczególnych elementów.
Dla przykładu komputer do rozrywki powinien posiadać właściwą kartę graficzną, pojemny dysk twardy oraz dużą ilość pamięci RAM.

kontrola

Autor: Dion
Źródło: http://www.flickr.com
konfigurator komputera stacjonarnego

Autor: Dushaun
Komputer używany do pracy nie musi posiadać już tak dobrych parametrów, jednak należy pamiętać o tym, że im nowsze mamy aplikacje, tym większe one stawiają wymagania.

Ten odnośnik do strony kieruje do niezwykle atrakcyjnej witryny, która posiada równie intrygujące informacje na opisywany wątek.

Dlatego też nieocenionym narzędziem obecnym w wielu sklepach komputerowych jest tzw. konfigurator komputera stacjonarnego. Można dzięki niemu dobrać właściwe części tak, żeby całość jak najlepiej spełniała nasze wymogi. Mogliby z niego korzystać tak informatycy, jak i osoby nie posiadające specjalistycznej znajomości tematu.

Tego typu konfigurator komputera stacjonarnego w pierwszym etapie może zapewniać wybór typu czynności, do których będzie docelowo wykorzystywany komputer. Potem można by wybierać właściwości poszczególnych elementów, czyli płyty głównej, rodzaj karty graficznej czy wielkość dysku twardego. Moglibyśmy również wybrać jaką chcemy mieć klawiaturę czy też kartę dźwiękową albo obudowę. Ponadto możemy wybrać typ tzw. urządzeń peryferyjnych, przykładowo głośników. Przy każdym urządzeniu wyświetlana jest jego cena. Oczywiście przez cały czas konfiguracji sprzętu widoczna jest też opłata końcowa.

Kierowanie się wyłącznie ostatecznym kosztem nie jest jednak najlepszym pomysłem, gdyż komputer kupowany jest najczęściej na dłuższy okres czasu, więc powinien posiadać jak najlepsze właściwości wszystkich składników.
gry komputerowe – zobacz